Kurorë e Plotë Qeramike

Procesi i Operacionit

Kurorë e Plotë Qeramike

Një nga teknikat që ne përdorim shpesh në hartimin e buzëqeshjes janë kurora të plota qeramike. Çdo gjë që mund të bëhet me rimeso të Laminat është gjithashtu e mundur me kurora të plota qeramike. Meqenëse përdoret i njëjti material, disa dhëmbë mund të jenë kurora qeramike të plota dhe disa dhëmbë të veshura me laminat.

Kurorat krejt qeramike nuk janë vetëm në pjesën e përparme të dhëmbit. Shtë projektuar për të mbuluar çdo fytyrë të dhëmbit. Për këtë arsye, përveç fasetave të laminuara, në rastet kur sasia e grumbullimit është më e madhe, nëse kariesi ose gërryerjet mbulojnë jo vetëm sipërfaqen e përparme të dhëmbëve, por të gjitha pjesët e dhëmbëve, nëse ka mbushje shumë të mëdha, qeramike të plotë kurorat do të na japin përfitime të mëdha në modelin ideal të buzëqeshjes.

Për të gjitha detajet e tjera, ju lutemi rishikoni informacionin tonë nën titullin rimeso të petëzuar.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Zirkon seramik tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden ayrılmasındaki en büyük özelliği kısa sürede tedavinin tamamlanmasıdır. Diş hekimi uzmanları, genel olarak zirkon seramik tedavisi için 5 günün yeterli olduğunu söylemektedir. Yani estetik bir gülüşe sahip olmak için uzun süre beklemeye gerek yoktur.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

Metal destekli kaplamaların ışık geçirgenliği çok azdır ve bu da zamanla diş etlerinde koyu bir rengin oluşmasına neden olmaktadır. Geliştirilerek ağız ve diş sağlığı dünyasına kazandırılan zirkonyum diş ise ışık geçirgenliği daha yüksek ve beyaz renkli olmasından dolayı zaman içinde diş etlerinde koyuluğa neden olmamaktadır.

Metal destekli diş kaplamalarında estetiklik çok aranan bir şey değildir. Fakat zirkonyum diş , buna zıt olarak ışığı geçirebilme özelliği sayesinde dişlerde zamanla meydana gelebilen mat görüntüye neden olmamaktadır. Dişlerin orijinal haline daha yakın olması; daha sağlıklı, daha şeffaf ve daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

 

Merr Çmimin Tani!

Dëshironi të merrni një kuotë çmimi?
Na dërgoni numrin tuaj të telefonit dhe ne do t’ju telefonojmë dhe do t’ju njoftojmë.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlımıdır?

Zirkon Diş kaplama genellikle estetiklik açısından tercih edilse de diş sağlığı üzerinde de olumlu etkileri bulunan bir tedavi yöntemidir. Çünkü zirkonyum maddesi, diş etleri ile daha uyumludur ve herhangi bir şekilde diş etlerine zarar vermez. Zirkonyum kaplama yapılmış dişlerin diş etleri etrafında görülen diş eti hastalıkları, metal kaplamalara göre çok daha düşüktür.

Metale karşı alerjisi olan kişiler, metal destekli diş kaplamalarından kaçınırlar. Geliştirilmiş şekilde tıp dünyasına sunulan zirkonyum diş tedavisi sayesinde bu sorun da ortadan kalkıyor. Çünkü zirkonyum kaplama, sıcağa karşı dayanıklı ve metale alerjisi olanlar için ideal bir diş tedavisi yöntemidir.

Öncesi & Sonrası