Meme Büyütme | Berkay Tulpar Saç ve Sakal Ekimi

MEME BÜYÜTME

Meme, tarih boyunca ve halen günümüzde kadın figürü için önemli bir organdır. Küçük memeli kadınlar genellikle bu durumdan hoşnut olmamakla beraber, destekleyici ve sünger dolgulu sutyenler kullanarak kendilerini daha iyi hissederler. Silikon protezlerle meme büyütme işlemi çok uzun yıllardır tüm dünyada uygulanan hem kullanışlı ve kalıcı hem de güvenli bir yöntemdir. Meme büyütme operasyonunu geçiren kadınlar, günlük hayatta kendilerini daha özgüvenli, sosyal ve mutlu hissederler.

Operasyon öncesinde meme dokusu, doktor tarafından detaylı bir biçimde incelenir. Sonrasında doktor uygun yöntemleri sizinle paylaşır ve ortak bir değerlendirme ile karar verilir. Protezler, meme yapısına ve memenin büyüklüğüne göre meme dokusu altına yerleştirilir. Protezleri yerleştirmek için açılacak kesikler, meme altında, meme ucu etrafında veya koltuk altında bulunur. Kesilen yerler zamanla yok olacak kadar belirginliğini yitirir ve sorun oluşturmaz.

İki farklı meme silikonu mevcuttur. Bunlardan biri damla şeklindeki silikonlardır. Diğeri ise, yuvarlak protezlerdir. Damla şeklindeki protezler, memenin alt bölümünü irileştirmeye ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Yuvarlak silikonlar ise, memenin üst bölümünü irileştirmek gerektiğinde kullanılır. Sizin için en uygun silikonun hangisi olduğuna, anatomik özelliklerinize göre önce doktorunuz karar verir. Bunu sizinle paylaşarak ortak bir karara varmanız sağlanır.

Meme büyütme operasyonu geçirmek, bilinenin aksine hamile kalmaya ve emzirmeye engel değildir. Yıllık yaptırılması gereken meme taramalarının yapılmasına engel değildir. Meme kanseri riskini arttırmadığı iddia edilmektedir. Genel anestezi altında yapılan meme büyütme operasyonu duruma göre 1 saat ile 1,5 saat arasında değişir. Herhangi bir aksilik olmadığı sürece de en fazla 1 gün sonra hasta taburcu edilir. Hasta silikonla meme büyütme operasyonundan birkaç gün sonra da günlük yaşantısına ve sosyal ortamına rahatlıkla dönebilir.

BİZE ULAŞIN

Berkay

YASAL UYARI

Bu web sitesindeki tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Asla tedavi niteliği taşımamaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi,
Quasar İstanbul, No:75, Kat:13, Daire No:188,
Şişli-İstanbul / TÜRKİYE
+90 (533) 476 86 27
+90 (532) 120 57 71
info@berkaytulpar.com
TOP