Meme Dikleştirme | Berkay Tulpar Saç ve Sakal Ekimi

MEME DİKLEŞTİRME

Kadınlarda hamilelik, doğum, sık kilo alıp vermek, ilerleyen yaşlar ve genetik yapı gibi nedenler memelerin sarkmasına sebep olur. En çok olarak da emzirme dönemi sonrasında meme dokusu çok küçülür ve meme uçları aşağıya doğru sarkar. Bu kötü görüntü ise, kişinin özgüven problemi yaşamasına, giydiklerini kendine yakıştıramama gibi durumlara neden olur.

Operasyon öncesinde doktorunuz cildin kalitesini, meme ucu seviyesini, meme dokusunun miktarını inceler ve uygun olan operasyonlardan birine, hastanın taleplerini de göz önünde bulundurarak karar verir. Meme dikleştirme operasyonunda en temel amaç en az izle, en iyi dolgunluğu ve yuvarlaklığı sağlamaktır. Şayet meme dokusu dikleştirme operasyonu için yetersiz ise, dikleştirme operasyonu ile birlikte silikon protez de uygulanarak meme dokusu da dolgunlaştırılır. Böylelikle daha az iz ile daha dolgun ve dik memelere sahip olursunuz.

Genel anestezi ile yapılan bu operasyonlardaki müdahale sonrasında memede herhangi bir his kaybı yaşanmaz. Operasyon yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Ancak özel bir durum olması halinde bu süre 2,5 saate kadar uzayabilir. 24 saat içinde doktor yürüyüş önerisinde bulunacaktır ve bu öneri mutlaka ve aksatmadan uygulanmalıdır. Ayrıca 2 hafta boyunca dikleştirilen memeyi koruma amaçlı özel bir iç çamaşırı kullanmak gerekir. Bu özel iç çamaşır yapılan operasyonu destekleyici nitelik taşımaktadır. Operasyondan 1 hafta sonra da hasta günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir.

BİZE ULAŞIN

Berkay

YASAL UYARI

Bu web sitesindeki tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Asla tedavi niteliği taşımamaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi,
Quasar İstanbul, No:75, Kat:13, Daire No:188,
Şişli-İstanbul / TÜRKİYE
+90 (533) 476 86 27
+90 (532) 120 57 71
info@berkaytulpar.com
TOP