Meme Küçültme | Berkay Tulpar Saç ve Sakal Ekimi

MEME KÜÇÜLTME

Kadın için en önemli organlardan biri olan meme, kadının kendine olan güveninin artmasında ya da azalmasında büyük rol oynar. Yıllar içinde olan değişimler, doğum, emzirme, kilo değişimleri gibi sebepler meme sarkıklığını etkileyen faktörlerdir. Bunların dışında da genetik faktörler, hormonel durumlar da memenin vücuda oranla gelişimini etkileyebilir.

Büyük Memeli Kişilerin Şikâyetleri Nelerdir?

Büyük memeli kişilerde yer çekiminin etkisiyle sarkmalar daha erken meydana gelir. Ağırlık yaptığı için sırt ve boyun bölgesinde yük oluşturur. Zamanla sırtta kamburluk derecisinde eğilme oluşur. Memelerin ağırlığından, sutyen askılarının bıraktığı izler kalıcı şeklide omuz derisinde oyukluk oluşturur. Hepsinden daha önemlisi de hijyen büyük memeli kişiler için çok sıkıntılıdır. Özellikle yaz aylarında meme altlarında pişikler, mantar enfeksiyonları ve dermatit küçük memeli bayanlara göre daha fazla görülür. Fiziksel etkilerin dışında, istenilen kıyafetlerin giyilememesi de psikolojik olarak kişiyi olumsuz etkiler.

Kimler Meme Küçültme Ameliyatı İçin Uygundur?

Yaş olarak 18 yaşını doldurmuş her bayan ve anesteziye herhangi bir engeli bulunmayan her kadın bu ameliyat için uygundur.

Ameliyat Sonrasında Memede His Kaybı Olur Mu?

Son yıllarda geliştirilen teknikler sayesinde, ameliyat esnasında meme ucuna giden duyu korunmaktadır. Büyük çaplı operasyonlarda, hemen ameliyat sonrasında his kaybı yaşansa da bu durum geçicidir ve kalıcı olabileceği endişesi yaşanmamalıdır.

Ameliyat Sonrasında Emzirme Yapılabilir Mi? Meme Şekli Bozulur Mu?

Ameliyat sonrasında yaklaşık iki yıl kadar hamile kalmanız doktor tarafından önerilmez. Çünkü hastanın iyileşme süresi halen devam etmektedir. Hamile kalındığında kilo alımı kontrollü olur ve özel merhemler sayesinde meme çatlakları önlenirse meme formu bozulmaz. Emzirme konusunda uzmanlar tarafından kesin bir şey söylenmese de küçülmeyle doğru orantılı olarak emzirmenin sekteye uğrayacağı bir gerçektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Meme Kanserini Tetikler Mi?

Meme kanserini tetikleyici bir etkisi yoktur. Tam aksine doku miktarı azalıp, meme küçüldüğü için meme kanseri riski daha da azalır. Ameliyat olsanız bile mamografi, meme usg, meme taraması gibi rutin kontrollere aksatmadan devam etmeniz gerekir.

Ameliyat Öncesi ve Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi, doktorunuz ameliyattan bir hafta önce, ağrı kesici kullanımını, kan sulandırıcı ilaçların kullanımını, bitki çaylarının kullanımını bırakmanızı önerir ve alkol ile sigara kullanımından da kaçınılması gerekmektedir.Ameliyattan önce yapılan ölçümler sonunda hastanın beklentilerinin ne kadarının karşılanabileceği anlatılır. Genel anesteziyle yapılan ameliyat yaklaşık 2,5-3 saat kadar sürmektedir.

BİZE ULAŞIN

Berkay

YASAL UYARI

Bu web sitesindeki tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Asla tedavi niteliği taşımamaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi,
Quasar İstanbul, No:75, Kat:13, Daire No:188,
Şişli-İstanbul / TÜRKİYE
+90 (533) 476 86 27
+90 (532) 120 57 71
info@berkaytulpar.com
TOP