Saç Ekimi Teknikleri | Berkay Tulpar Saç ve Sakal Ekimi

DHI SAÇ EKİMİ

DHI saç ekimi yöntemi(Direct Hair Implant) kesilmeden, iz olmadan yapılmaktadır. Bu sayede en çok tercih edilen saç ekim yöntemlerinden birtanesidir. Ekim yapılırken kullanılacak olan saç kökleri(greft) toplanırken, diğer saç köklerine zarar verilmemektedir. Özel kalem sayesinde, toplanan saç kökleri kanal açılmadan diğer saç telleriyle aynı yönde ekim bölgesine yerleştirilir. Bu sayede hızlı şekilde iyileşme gerçekleşir.

DHI saç ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekimine karar verdikten sonra Berkay Tulpar Clinic'e danışabilirsiniz. Öncelikle saç ekim merkezinde bulunan özel cihazlar ile saç analiziniz yapılır. Kliniğimizde bulunan özel cihazlar sayesinde, saçınızın yoğunluğu ölçülür ve ekilecek saç teli sayısına(greft) karar verilir. Saç ekimi yapılırken lokal anestezi uygulanır ve acı hissetmemeniz sağlanır. DHI saç ekiminde ekilecek saçlar ense bölgesinden homojen bir şekilde toplanır.

Yapılan işlem sırasından ekilecek olan bölgede delik açılmadan, özel kalem sayesinde ekim gerçekleştiriliyor. Bu sayede hızlı ve doğala en benzer şekilde sonuç alınmış olmaktadır.

DHI yönteminde iyileşme süreci nedir ?

Ekimden sonra 5-6 gün kabuklanma aşaması olur daha sonra, 3 aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar. İstenilen sonucu alabilmek ise 1 yılı bulabilmektedir.

DHI saç ekimi tekniğinde ise saç kökleri tek tek alınmaktadır ve beklemeden özel bir kalem ile ekim bölgesine yerleştirilir. Kullanılan kalem sayesinde olabildiğince doğal bir sonuç elde edilir.

Klasik FUE tekniğinden farklı olarak kanal açma işlemi yapılmadığı ve dolayısıyla dikiş atılmadığı için iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir.

DHI yönteminde baş kısmından alınabilecek saç Ateli(greft) kalmadıysa, vücudun çeşitli bölgelerinden de alım yapılmaktadır..

DHI saç ekiminin avantajları nelerdir?

Ekim yapılırken kesim işlemi olmadığı için iz kalma gibi bir ihtimal hızlı ve doğal bir sonuç alınmış olacaktır.

DHI yönteminde ekim yapan kişi tek tek ekim yaptığı için saç yoğunluğunu sizin isteğiniz oranında ayarlar ve istediğiniz saçlara kavuşursunuz. Ekim yapılırken saçın uzayacağı yön ayarlanır bu sayede doğal görüntü korunmuş olur.

Diğer yöntemlerden daha çok saç köküne(greft) ekimine olanak sağladığı için yoğun saçlara kavuşursunuz.

Traşsız olarak ekim imkanı vardır.

LONG HAIR TRANSPLANTATION

Hayatınızın yoğun temposu içinde hiçbir planınızı askıya almanıza gerek olmadan, saçlarınızın uzunluğunu koruyarak, sosyal hayatınızdan geri kalmadan Long Hair yöntemi ile saç yoğunluğuna kavuşmanız mümkün.

Saçlarınız donör alandan LHC ismi verilen son teknoloji ürünü bir alet ile saçınızın uzunluğu önemli olmaksızın, kısaltılmadan alınır. Safir cam ile ekim yapılacak bölgeye açılan mikro-kanallara saç uzunluğunda hiçbir kısaltma yapılmadan transferi gerçekleştirilir.

Long Hair saç ekimi sistemi size hem saçlarınızın uzunluğu koruyarak, hem saç ekimi işlemine ait bir iz görünmeyecek şekilde, hızlı iyileşme süreci ile birçok avantaj ve konfor sunmaktadır.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Tıraşssız Saç Ekimi

Sosyal hayattan mahrum kalmak istemeyen veya konforlu bir iyileşme süreci isteyen hastalarımıza önerimiz Tıraşsız Saç Ekimidir.

Tıraşsız saç ekiminde iyileşme süreci uzun mudur?

Hastalarımız sosyal hayattan uzak kalmayarak, yeni saçlarına kavuşabilmektedir ve iyileşme süreleri kısadır.

Tıraşsız saç ekimi kimlere uygulanır?

Tıraşsız saç ekim uygulaması, erkek veya kadın farketmez 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Uzman kişinin hastayla beraber ekim yapılacak saç teli miktarına karar vermesi tedavi için önemlidir. Genetik veya daha sonra meydana gelen rahatsızlıklar sonucu dökülen saçlara saç ekimi uygulabilir.

Tıraşssız saç ekiminin avantajları nelerdir ?

Pek çok kişi, başındaki yara izlerinden çekinip saç ekimine soğuk bakmaktadır. Bu yüzden hayallerini ertelemekte veya alternatif yollar izlemektedir. Tıraşsız saç ekimi bu tür sebeplerden geliştirilmiştir. Normal saç ekiminde saçlar kesildiği için, kişiler saçlarınının tamamen uzamasını beklemek zorunda kalıyor, bu nedenle sosyal hayatlarından, işlerinden uzak kalıyorlardı. Tıraşsız saç ekimiyle hem saçınız olmayan veya seyrek olan bölgeye saç ekimi yaptırtacaksınız hemde saçlarınızın kesilmesine gerek kalmayacak.

SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ

Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Nedir?

Teknolojideki ilerlemeyle beraber, saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Büyük ölçüde ilerleme kaydederek, minimal invasiv yöntemlerle gerçekleştirilen bir prosedüre dönüşen saç ekimi operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak bugünkü halini almıştır. Günümüzde yaygın bir şekilde uygulanılan en modern saç ekim tekniklerinden biri olan FUE yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel aletler kullanarak bir adım öteye taşımıştır.

Artık özel anestezi cihazları kullanılarak saç ekimi operasyonu iğnesiz üstelik ağrısız olarak uygulanması sağlanabilmektedir. Bu özel cihazlar, anestezi sağlayan maddeleri basınçlı bir püskürtme işlemiyle cildin altına ulaştırır. İğnesiz enjektörle yapılan deri altı anestezi uygulamasının etki başlangıç süresi iğneli enjeksiyona göre daha hızlıdır bu sebeple çok daha konforludur.

İğneye ihtiyaç duyulmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jet sistemi, enjektör iğnesi ile yapılan lokal anesteziye göre daha geniş alana yayarak uyuşma alanında daha homojen bir yayılma sağlayarak etkiyi artırır. İğne korkusu olan ve bu sebepten ötürü saç ekimi yaptırmak konusunda tereddüt yaşayanlar bu yeni yöntem sayesinde operasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler.

Safir FUE ile ve Metal Slit ile Yapılan FUE Karşılaştırması

Çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullanılmasını ifade etmektedir. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Saç köklerinin ekileceği bölgede daha da küçük mikro kanallar açarak, minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Safir uç ile yapılan FUE'de (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 - 0,7 - 0,8 mm arasında değişen mikro-uçlar kullanılarak kökler halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan saçlar FUE yönteminde açılacak kanallara ekilmelidir. Bu kanallar saçın görünümünü önemli derecede etkileyen açı, yön ve sıklık konularını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kanalların açılması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.

Safir FUE

Mikro kanallar artık en iyi şekilde bu özel safir uçların yardımıyla açılabilmektedir. Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0 -1,3 - 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine olanak sağlamaktadır.

Bazı saç ekim merkezleri ön saç çizgisine ekim yaptırmaya gelen hastalarına, cm² de 65-70 kök ekebileceklerini ve böylece daha doğal bir görünüm elde edebileceklerini iddia etmektedir. Bu kadar sık saç ekime uygun kanal açmak gerek safir uçla yapılan FUE’de gerekse, metal slit tekniği uygulayarak mümkün değildir. Sebebi ise saçlara verilmesi gereken doğal açı ve yöndür. Bahsi geçen santimetre kare alanda 65-70 greft ekilmeye çalışıldığında bu saçları doğal açı ve yön ile ekmeleri imkansızlaşacaktır. Doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde yoğunluk sağlanması pahasına saçların çok dik açılarla ekilerek halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilirler.

Safir Perkutan yönteminde iyileşme süresi ne kadardır ?

İyileşme hızı oldukça yüksektir. Diğer saç ekim yöntemlerine göre hızlı bir iyileşme görülür. Yüzde ödem oluşma ihtimali de düşüktür.

Operasyon süresi ne kadardır ?

Ortalama operasyon süresi 6-9 saat arası değişmektedir.

LATERAL SLIT

Lateral slit (coronal slit) tekniğinin özellikleri:

Kanallarin açılması için kullanilan ince bistüriler, saç ve greft kalınlığına ve planlanan cerrahiye göre spesifik olarak hazırlanır. Bu amaçla Hasson -Wong grubunun geliştirmiş olduğu özel bir aletten faydalanıyoruz

Bu metod ile kanallar diğer yöntemlere göre çok daha küçük açılarla açılır. Özellikle ince cildi olanlarda, sakal bölgesine yapılan ekimlerde avantaj sağlamaktadır.

Spesifik olarak hazırlanan bu ince bistüriler sayesinde sakallarınızın doğal açılanmalarını birebir taklit etmek mümkündür.

Bu bistürilerle açilan kanalın derinliği hazırlanan greftlerin kök uzunluguna göre ayarlandığından kanalların derin açılma riski yoktur. Bu da daha derin kanal açilabilen diğer malzemelerin yüzeysel ince damarlara zarar verme ihtimalinden bizi uzaklaştırmaktadır.

Kanalların çapı greftlerle birebir örtüşmektedir. Dolayısıyla ıyılesme diğer malzemelerle yapılan ekimlere göre daha hızlı olmakta ve sonrasında yüzeyde cildinizden hiçbir farklılık (çukur ya da kabarıklık) hissedilmemektedir.

Greftlerin birbirine baskı yapma olasılığı diğer (sagital ) metoddan daha düşük olduğundan sık yerleştirme olanaği sağlar

BİZE ULAŞIN

Berkay

YASAL UYARI

Bu web sitesindeki tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Asla tedavi niteliği taşımamaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi,
Quasar İstanbul, No:75, Kat:13, Daire No:188,
Şişli-İstanbul / TÜRKİYE
+90 (533) 476 86 27
+90 (532) 120 57 71
info@berkaytulpar.com
TOP