Hair Mesotherapy

Operation Process

Hair Mesotherapy

Mesotherapy is an alternative treatment that helps to cure baldness in both males and females by reducing hair loss, promoting hair growth and slowing male pattern baldness. It is a process which regulates the proteins, vitamins and other nutrient levels and growth factors in the scalp of the patient suffering from balding. This is done by injecting in the least painful way, nutrient boosters in the scalp with the help of an injection gun to aid in the nourishing and hydrating of the scalp. This also includes initiating cell metabolism, eliminating infections and promoting and accelerating hair growth, improving blood circulation in the scalp and strengthening and reviving the hair follicles to help create dense, voluminous, strong, long and healthy tresses. This is a comparatively faster treatment than its counterparts as it helps to gradually restore hormonal balance and neutralizes the effects of DHT hormone leading to accelerated growth of new hair strands.

Get Price Now!

Would you like to receive a quote?
Send us your phone number, we’ll call you and let you know.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç derisinin uygulamaya hazır hale getirilmesi adına öncelikle termoterapi yöntemi uygulanır. Bu sayede saç derisi daha yumuşak hale getirilir ve mezoterapiye hazırlanır. Tedavi için saçın yapısına, dökülme ve yıpranma oranına göre özel karışımlar hazırlanır. Bu karışımların içerisinde Minoxidil, vitamin, kan dolaşımını arttırıcı, mineral ve oligo gibi elementler yer alır.

Mezoterapi uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanlar, hastanın saç yapısına göre karışıma farklı ilaçlar da ekleyebilir. Hazırlanan ilaç karışımı mezoterapi tabancasının içerisine yerleştirilir. Bu araç ile işlemi bütün saç derisine daha kolay ve eşit olarak uygulayabilmek mümkün olmaktadır. Tabancaya her basıldığında enjektörün 2 – 4 mm’lik iğne ucu saç derisi ile temas eder ve bu sayede ilaç saç derisine uygulanmış olur. Tabanca bilgisayara bağlı olduğundan dolayı, enjekte edilen ilacın dozu bilgisayar ekranından ayarlanabilir. Uygulama, tabanca kullanılmadan, el ile de yapılabilir. Ancak manuel saç mezoterapisi uygulaması sırasında ilacın dozunu takip edebilmek ve ilacı bütün saç derisi yüzeyine eşit ölçüde yayabilmek mümkün olmayabilir.

Operasyon sonrasında, saç köklerinde ilacı uzun süreli tutabilmek adına saç derisine özel bir yağ sürülür. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekmektedir.

Öncesi & Sonrası

Saç Mezoterapisi Kaç Seansta Yapılır?

Uygulama öncesi kişilerin saç yapısı analiz edilir. Yapılan analizler sonucunda saç telinin yapısına, saçın yıpranma ve dökülme oranına ve hastanın yaşına göre seans sayısı ve aralıkları belirlenir. Saç mezoterapisi, genelde 10 seans olarak uygulanır. Seanslar erkekler için 10 – 15 dakika, kadınlar için ise yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Uygulanmanın ilk 3 – 4 seansı 7 günde bir, kalan seanslar ile 15 günde bir gerçekleştirilir. Seansların bitimi sonrasında, tedaviyi tamamlayabilmek adına ek olarak ayda 1 defa olmak üzere takviye seanslar yapılabilir.